Interesanti

lielveikals
KĀDU LIELVEIKALU IZVĒLĒTIES NĪDERLANDĒ?

Tāpat kā Latvijā arī Nīderlandē ir dažādi lielveikali, kur ir gan dažādas cenu kategorijas, gan preču kvalitātes atšķirības.

Viens no populārākajiem lielveikaliem Nīderlandē ir Alberts Heijns. Šī lielveikalu ķēde ir viena no vecākajām valstī. Neskatoties uz to, ka Alberta Heijna cenas ir nedaudz augstākas nekā konkurentu cenas, apmeklētāji tos izvēlas, jo šajos lielveikalos ir liela izvēle.

Veikalu skaita ziņā Alberta Heijna tuvākais konkurents ir Jumbo tīkls. Cenas šajā tīklā ir zemākas, taču preču un pakalpojumu kvalitāte nepavisam nav sliktāka. Turklāt šajos veikalos ir daudz pašu ražotu produktu, svaigi ceptu izstrādājumu, gaļas un piena produktu izvēle.

Vēl viens holandiešu lielveikalu tīkls ir Plus, kas ir pazīstams ar savu plašo vīnu klāstu.

Savukārt Ekoplaza ir pazīstama ar saviem organiskajiem produktiem un produktiem, kas domāti vegāniem. Cenas šajā vietā ir ievērojami augstākas nekā iepriekšējos veikalos, taču tas ir sagaidāms ar šādu sortimentu.

Ja vēlaties ietaupīt naudu, jums vajadzētu apmeklēt Dirk van den Broek tīkla veikalus. Papildus patīkamām cenām viņi var piedāvāt plašu produktu klāstu un kvalitāti.

Lidl – Vācijas pārtikas lielveikalu tīkls. Tiek uzskatīts, ka šie veikali nodrošina vislabāko augļu un dārzeņu izvēli Nīderlandē. Tāpat Lidl jūs varat iegādāties ne tikai pārtikas produktus: šī veikala online versijā veikalā tiek pārdota elektronika, virtuves un sadzīves tehnika un daudz kas cits. Vēl viena vācu kompānija ir Aldi. Šī ķēde nevar piedāvāt plašu preču klāstu, taču gaļas, dārzeņu un augļu cenas ir daudz zemākas nekā Jumbo vai Albert Heijn. Arī šie veikali neskopojas ar akcijām un atlaidēm.

Lielveikali Nīderlandē parasti ir atvērti līdz pulksten 21:00 - 22:00, bet vislabāk ir mēģināt iepirkties pirms pulksten 17:00. Brīvdienās vai nedēļas nogalēs darba laiks var mainīties.

Iepērkoties, atcerieties, ka produktu izmaksas tiks noapaļotas uz augšu vai uz leju līdz 5 centiem.

CV

KĀ PAREIZI NOFORMĒT SAVU CV Jāatceras, ka CV ir jūsu “seja”. Darba devējs jūs neredz, lasot CV, bet iztēlojas kā jūs izskatāties. Līdz ar to acīmredzamas pareizrakstības kļūdas var likt darba devēja sejai saviebties. Tātad jūsu iespējas tikt uz šo darbu samazinās. Tāpat, ja ir iespēja, tomēr ielieciet savu fotogrāfiju. Arī jāpiedomā, lai fotogrāfija ir labas kvalitātes, kur jūs smaidāt, bet neesat pārāk izklaidīgs.

Sociālie tīkliAtceraties mūsdienās to, ko jūs liekat savos sociālajos tīklos, skatās ne tikai jūsu draugi, bet arī jūsu nākotnes darba devējs! Un, ja tur ir kādi video no dažādām ballītēm, vai arī jūsu lentā ir lamu vārdi, vai kāds jūsu ļoti radikāls viedoklis, tad darba devējs noteikti izdarīs arī savus secinājumus. Tāpēc vienmēr padomājiet ne tikai par saviem draugiem, pirms liekat kaut ko sociālajos tīklos. Ja esat kādas lietišķas profesijas pārstāvis vai kāds speciālists un strādājiet kādu noteiktu darbu jau vairākus gadus, noteikti reģistrējaties arī LinkedIn sociālajā tīklā. Tajā ir iespējams saņemt ļoti labu darba piedāvājumu.

Un obligātā klasikaCV sastāv no jūsu vārda, uzvārda, dzimšanas gada, CV iesniegšanas mērķa. Ja ir iespēja, norādiet savu specialitāti: mehāniķis, aukle, celtnieks, šoferis, utml. Tāpat varat norādīt uz kādu pozīciju jūs pretendējat un kādu algu (brutto vai netto) gribētu saņemt šādā amatā.
Norādiet vismaz trīs pēdējās darba vietas, ja tā bija tikai viena un ilglaicīga, tas arī ir labi, rakstiet to. Jāsāk no tās, kur strādājāt tikko un tad dilstošā secībā. Tad, kad norādīsiet savu izglītību, jāsāk ar universitāti vai vidējo speciālo izglītības iestādi un jābeidz ar skolu. Norādiet valodu zināšanas. Varbūt ir iziet kādi specializētie kursi, to arī vajadzētu norādīt. Iemaņas darbā ar datoru. Diplomi, licences, tiesības.

Rekomendācijas vēstuleSilti iesakām, ja esat miermīlīgi aizgājis no sava iepriekšējā darba devēja, prasiet viņam uzrakstīt jums rekomendācijas vēstuli. Tur noteikti jānorāda arī darba devēja telefons, vārds un uzvārds, lai nākamais darba devējs varētu viņam uzzvanīt.

berni
BĒRNA PĀRVAKŠANĀS UZ NĪDERALANDI
Ja braucat uz palikšanu uz Nīderlandi, pēc kāda laika var atvest arī savu bērnu. Bērnu uz šo pārvākšanos var iedrošināt ar to, ka Nīderlandē ir ļoti daudz atrakciju parku. Tāpat vietājās bērnu dzimšanas dienās neviens viesis, aizejot nepaliek bez dāvanas. Un, pats galvenais, gan bērniem, gan arī vecākiem – Nīderlandē nav jāpilda mājas darbi.

Kādas ir formalitātes atticībā uz bērniem. Vecākiem, ja bērns ir atbraucis uz Nīderlandi un Jūs tur paliksiet vairāk par 4 mēnešiem, jāparūpējās par to, ka gan viņi, gan bērns 5 darba dienu laikā ir reģistrēti vietējā pašvaldības iestādē (Gemeente). Otrais solis – būs jāaizpilda anketu, lai Jums piešķirtu sociālās apdrošināšanas numuru (BSN). Šis numurs ir vajadzīgs, lai izmantotu medicīnas sistēmas atvieglojumus, tāpat, lai pērkot medikamentus aptiekās, stājoties darbā, un… reģistrēt bērnu izglītības iestādē.

Bērns tiek reģistrēts skolā kopš 3 gadu vecuma. Tieši šajā brīdī vecākiem pienāk vēstule ar 8 izglītības iestādēm izvēlei. Tās parasti ir tuvākas Jūsu deklarētai dzīves vietai. Ja Jūs vēlaties uzzināt vairāk par tām skolām, tad Jūs varat meklēt informāciju par atvērto durvju dienām, bet atsevišķos gadījumos pat sarunāt tikšanās ar skolas direktoru. 5 gadu vecumā bērns uzsāk savas skolas gaitas līdz 16 gadiem. Skolā viņi apgūst vismaz trīs valodas – angļu, vācu un nīderlandiešu, un, protams, pārējās zināšanas nāk klāt. 

Draugi
ŅEMŠU LĪDZI DRAUGU VAI MEITENI, JO TAS IR IZDEVĪGI!
Gan darbiekārtošanas aģentūras Nīderlandē, gan darba devēji Vācijā Jums apstiprinās, ka izdevīgāk braukt pie viņiem strādāt kopā ar otro pusīti vai draugu!

Kādi ir iemesli? - Nedroša sajūta braucot uz svešu valsti noteikti paliks mājās, jo līdzi Jums būs radniecīgs cilvēks, kas Jūs atbalstīs, un arī viņam/viņai būs drošāk. Un, protams, vecais teiciens par to, ka viena galva ir labi, bet divas labāk, arī šeit iederēsies!
- Ilglaicīga palikšana uz darbu ārzemēs nosaka arī to, ka ir jāatrod dzīves vieta. Parasti dzīves vietas nodrošina darba aģentūras un Jums par to nav jādomā. Tā kā Nīderlandē dzīves vietas ir dārgākas kā Latvijā, tad pirmo laiku dzīvo ar kādu vienā istabā. Tāpēc, protams, Jums būs daudz ērtāk dzīvot ar to cilvēku, ko Jūs pazīstat.
- Kad viens no Jums nerunā angliski, tad izdevīgi braukt kopā, jo Jūs spēsiet viens otram palīdzēt komunicēt ar darba devēju. Vai arī vienam no Jums ir B kategorijas vadītāja apliecība, bet otram nav.

Ir arī savi mīnusi. Jums būs mazāk iespēju iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Pastāv varbūtība sastrīdēties, bet tad var lūgt, lai darba devējs Jums piedāvā citu dzīves vietu. Un ļoti nepatīkams moments, kad Jums un Jūsu draugam ir dažādas pozīcijas attiecībā uz darba vietu. Viens vēlas strādāt mazāk, bet vairāk ceļot pa valsti, bet otrs brauc, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk. Lai to novērstu, tas ir jāapspriež pirms Jūs dodaties uz ārzemēm.

Kur meklēt darba vietu, ja esat divi?
Siltumnīcu darbs, darbs noliktavās vai jebkura ražotne būs piemērota vairākiem cilvēkiem reizēm. Ja vien darbs neparedz kādu specialitāti, piemēram, galdnieku. Kaut gan arī šajā gadījumā ir jāieskatās mūsu vakanču sadaļā, kur Jūs noteikti atradīsiet sev piemērotu darbu! Veiksmi!
https://bestwork.lv/vacancies

Nauda

DARBA ALGA NĪDERLANDĒ NO 2021.GADA 1.JANVĀRA!

Pastāstīsim par minimālo algu, ko nosaka Nīderlandes darba likums no Jaunā 2021. gada. Likumā noteiktās minimālās algas summas attiecas uz pilnu darba nedēļu, kas parasti ir 36, 38 vai 40 stundas nedēļā. Nedēļas garums ir atkarīgs no nozares, kurā Jūs strādājiet vai strādāsiet, kā arī tās Jūsu darbavietas koplīgumā noteiktās stundu skaits nedēļā. Piemēram, lielveikalos pilna darba nedēļa ir nedēļa ir 40 stundas, bet viesnīcu un ēdināšanas nozarē, kā arī siltumnīcu dārzkopībā tās ir 38 stundas nedēļā.

Cipari naudas izteiksmē Zemāk Jūs varat apskatīties minimālās algas mēnesī, nedēļā un dienā, kas ir norādīts brutto jeb PIRMS nodokļu nomaksas. Tāpat jāņem vērā, ka alga ir arī atkarīga no darbinieka vecuma.
No 21 gada mēnešalga ir no 1 684.80 €, nedēļā no 388,80 € dienā no 77,76 €.
20 gados mēnešalga ir no 1 347.85 €, nedēļā no 311,05 € dienā no 62,21 €.
19 gados mēnešalga ir no 10101.90 €, nedēļā no 233.30 € dienā no 46.66 €.
18 gados mēnešalga ir no 842.40 €, nedēļā no 194,40 € dienā no 38,88 €.
17 gados mēnešalga ir no 666,50 €, nedēļā no 153,60 € dienā no 30,72 €.
16 gados mēnešalga ir no 581,25 €, nedēļā no 134,15 € dienā no 26,83 €.
15 gados mēnešalga ir no 505,45 €, nedēļā no 116,65 € dienā no 23,33 €.

Minimālās algas STUNDĀ brutti jeb PIRMS nodokļu nomaksas Pilna laika darba nedēļa (36 stundas)
No 21 gada 10,80 €, 20 gados 8,65 €, 19 gados 6,49 €, 18 gados 5,40 €, 17 gados 4,27 €, 16 gados 3,73 €, 15 gados 3,25 €.
Pilna laika darba nedēļa (38 stundas)
No 21 gada 10,24 €, 20 gados 8,19 €, 19 gados 6,14 €, 18 gados 5,12 €, 17 gados 4,05 €, 16 gados 3,54 €, 15 gados 3,07 €.
Pilna laika darba nedēļa (40 stundas)
No 21 gada 9,27 €, 20 gados 7,78 €, 19 gados 5,84 €, 18 gados 4,86 €, 17 gados 3,84 €, 16 gados 3,36 €, 15 gados 2,92 €.
Tāpat šeit ir pieejams kalkulators, kur Jūs varat aprēķināt savu minimālo darba algu: https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/minimumloon/rekenhulp-minimumloon-berekenen

Paldies mājas lapai https://www.rijksoverheid.nl par palīdzību informācijas iegūšanai.